PSG onthult derde tenue in samenwerking met Jordan

Het hoge woord is eruit, na een periode vol geruchten en speculaties. Het derde tenue van voetbalclub Paris Saint-Germain zal door Jordan Brand – dat eigendom is van Nike – uitgebracht worden. Een unieke samenwerking tussen het merk van voormalig NBA-basketballer Michael Jordan en PSG. Dit heeft Nike officieel bevestigd. De third kit, ofwel het derde tenue, zal per 14 september verkrijgbaar zijn.

De vraag was niet óf, maar eerder wanneer dit nieuwe tenue zou komen. Zo droeg Justin Timberlake tijdens zijn Man of the Woods Tour een wel heel opvallend jack: een PSG-jasje met een groot Jordan-logo – de ‘Jumpman’ – op de rug. Eerder werd er al een PSG x Air Jordan 5-sneaker onthuld. Nu is het dus een feit dat PSG de eerste voetbalclub is die zal lopen in het tenue met het Jordan-logo tijdens het seizoen 18/19.

NMJ x Jordan

Het is niet voor het eerst dat Jordan Brand in zee gaat met de voetbalindustrie. In 2016 verleende Nike exclusiviteit aan Neymar Jr. om het Jordan-logo te mogen dragen. Dit resulteerde in een speciale voetbalschoen: de Nike Hypervenom NMJ x Jordan. Hiermee had Neymar Jr. de primeur – hij was de eerste voetballer ooit met de ‘Jumpman’ aan zijn voeten. Het design was geïnspireerd op zijn favoriete sneakers, de Nike Air Jordan V. Dit was bijvoorbeeld goed te zien aan de haaientanden, waarmee het zijn gevaarlijke uitstraling kreeg. Aan de zijde van de schoen staat het iconische nummer 23 van zijn held Michael Jordan. “Hij heeft de standaard heeft gezet voor grootsheid. Hij is een absolute topatleet en kampioen pur sang.” – aldus bewonderaar Neymar Jr.

Het derde tenue

Jordan Brand voorziet Neymar, MBappé en consorten in het derde tenue dat zij tijdens Europese wedstrijden gaan dragen. Thuis zullen zij aantreden in een zwarte kleurstelling, uit in het wit. Naast het wedstrijdtenue, heeft Jordan Brand ook onder meer een op streetwear geïnspireerde trainingslijn ontworpen. Deze bestaat onder andere uit een rood shirt met een rode top, en een trainingsbroek met rode accenten. Uiteraard gaan ook de trainersstaf en coach het Jordan-logo dragen, zij dragen een back-on-black outfit.
 

Wedstrijdlijn van het derde tenue

Het zwart-witte Vapor Match Third voetbalshirt wordt door de topspelers van Paris Saint-Germain gedragen bij thuiswedstrijden op Europees niveau, en de wit-zwarte versie wordt uit de kast gehaald bij uitwedstrijden. Jordan Brand heeft dit officiële wedstrijdshirt ontworpen voor optimaal draagcomfort tijdens intensieve wedstrijden. Het voetbalshirt heeft een getailleerde pasvorm met ronde kraag en is gemaakt met de VaporKnit-technologie, die een combinatie van lichtgewicht verkoeling, minder plakken, een perfecte pasvorm en optimale bewegingsvrijheid biedt. De korte raglanmouwen sluiten mooi aan op de huid, om de armen vrij te laten bewegen. Op de linkerborst prijkt het PSG-clubembleem en aan de rechterkant trekt de ‘Jumpman’ de aandacht.

PSG x Jordan shirt

Er is ook een versie van het officiële Third-thuisshirt uitgebracht – tevens met een getailleerde pasvorm met ronde kraag. Dit Breathe Stadium Third-shirt is echter gemaakt van lichtgewicht Breathe-materiaal met Dri-FIT, dat verkoeling biedt en transpiratie van de huid afvoert. Het shirt heeft nektaping om wrijving en irritatie te voorkomen, en korte raglanmouwen voor natuurlijke bewegingsvrijheid. Ook op dit replicashirt prijken het Paris Saint-Germain-clubembleem en de ‘Jumpman’ op de borst.

Trainingslijn van het derde tenue

Zoals eerder al aangegeven, bestaat de PSG-trainingslijn uit meerdere unieke kledingstukken die in samenwerking met Jordan Brand zijn ontworpen. Een versie van het officiële trainingsshirt, het Breathe Squad Third-voetbalshirt is uitgevoerd in rood-zwart en heeft een getailleerde pasvorm met ronde V-hals. Gemaakt met Dri-FIT wordt transpiratie van de huid afgevoerd, en zijvlakken van mesh bieden de nodige verkoeling. Op de borst prijken zowel het clubembleem als de Jordan ‘Jumpman’ in het zwart.

De rood-zwarte Dry Squad Third-voetbaltop heeft een strakke pasvorm en opstaande kraag met korte rits. Deze trainingstop is gemaakt van zweetafvoerend Dry-materiaal en heeft lange mouwen met stretch en duimgaten, zodat de armen volledig vrij kunnen bewegen. Op de schouders zijn de iconische Football-strepen aanbracht, en ook hier prijken in ’t zwart het PSG-clubembleem en de ‘Jumpman’ op de borst.

PSG x Jordan trainingstop

De korte Dry Squad Third-trainingsshort sluit strak aan op de huid, is ook voorzien van zweetafvoerend Dri-FIT en heeft een stretchtaille met trekkoord en rubberen grip aan de binnenkant, zodat het voetbalbroekje goed op z’n plek blijft zitten tijdens het trainen. Opzij zorgen splitten in de zomen voor natuurlijke bewegingsvrijheid en op de pijpen prijken de ‘Jumpman’ en het clubembleem.

Verder is er natuurlijk de Dry Squad Third-trainingsbroek, die is gemaakt van Dry-materiaal dat transpiratie afvoert. Ook de broek sluit net als het voetbalbroekje dicht aan op de huid, zonder al te strak te zitten. De stretchtaille heeft een intern, plat trekkoord en rubberen biezen voor grip. Opzij zijn ritszakken aangebracht en op de heupen zijn de logo’s van de PSG x Jordan collaboration terug te vinden.

En om de trainingslijn compleet te maken, kan het trainingspak natuurlijk niet ontbreken. Het Dry Squad Third-pak dat uit deze unieke samenwerking is ontstaan, bestaat uit authentieke teamdetails, aangevuld met praktische eigenschappen.

Het trainingspak heeft een getailleerde pasvorm en is gemaakt van stretchmateriaal met zo min mogelijk naden. Ook het pak is voorzien van zweetafvoerend Dri-FIT – zodat transpiratie geen kans krijgt. Het trainingsjack heeft lange raglanmouwen, een volledige ritssluiting voorop, ritszakken opzij en een audio-uitgang voor een hoofdtelefoon. De trainingsbroek heeft ritszakken, een stretchtaille met trekkoord en rubberen grip aan de binnenkant en enkelritsen voor gemakkelijk aan- en uittrekken. Op zowel de jas als de broek zijn de Jordan ‘Jumpman’ en het Paris Saint-Germain-clubembleem te vinden.

PSG x Jordan trainingsbroek

En alle fans van de Parijse voetbalclub kunnen hun hart ophalen – bij Perry hebben we namelijk een third kit collectie voetbalkleding uit deze unieke collaboration tussen Jordan Brand en Paris Saint-Germain samengesteld. Vanaf 14 september is de collectie te vinden bij jouw dichtstbijzijnde Perry-filiaal of online op www.perrysport.nl – wees er dus snel bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *